środa, 11 kwietnia 2018

Walna bitwa

Do każdego z obozów walczących dotarła wiadomość o zburzonej potężnym piorunem wieży magów mieszczącej się w mieście Raab. Zgliszcza świątyni magów ukazały przepastną komnatę w jej wnętrzu a tam portal raz wijący się niczym wąż za drugim razem otoczony płomieniami. Plotka niesie, że zdolny czarodziej jest w stanie uformować go wedle swoich pragnień.


Bitwa będzie toczyła się pomiędzy siłami światła i chaosu na trzech stołach. Na jednym z nich walczymy o zdobycie zrujnowanej świątyni, która znajduje się na centralnym placu miasta Raab, na pozostałych 2ch walczą posiłki zmierzające do oblężenia.

Bitwy wspierające, toczą się 1v1 na standardowych zasadach zwycięstwa. Z tym, że armia wygrana może w chwili zakończenia potyczki przenieść wszystkie swoje oddziały ( o ile mają minimum 50% stanu osobowego i nie uciekają w danej chwili ) na stół gdzie toczy się walka o miasto. Armia wchodzi na 1-2 z lewej krawędzi patrząc od strony miasta, 3-4 z prawej patrząc od strony miasta, 5-6 z dowolnej bocznej strony miasta lub jeśli jest to armia wspierająca obronę z krawędzi miasta.

Aby oddać pośpiech z jakim armie zmierzają do upragnionego celu należy rozstawiać się w następujący sposób. Za każdy oddział/ maszynę / bohatera itd należy rzucić kostką k6 wynik 1-3 pozwala wystawić ją w strefie rozstawienia A w przypadku wyniku 4-6 w strefie rozstawienia B. Rozstawienie terenów dowolne. Gramy 6 tur.

Bitwa o miasto Raab toczyć się będzie po najdalszych krawędziach stołu i będzie to bitwa 2v2.
Atakujący może rozstawić swoje wojska nie bliżej jak 6" od środka stołu, atakujący może rozstawić się dowolnie na całej swojej połówce stołu. Atakujący wygrywa bitwę jeśli pod koniec swojej tury ma na głównym placu o wymiarach 18"x18" przynajmniej 3 oddziały lub jeden oddział a główny strażnik świątyni poległ. Obrońca musi wyznaczyć bohatera/lorda bądź innego czempiona jako strażnika placu. Nie może on nigdy go opuszczać i może przynależeć do jakiegokolwiek oddziału pieszego lub konnego. Obrońca wygrywa jeśli pod koniec 8 tury plac nadal jest w jego władaniu.

Atakujący nie może wlecieć z opcji fly high na główny plac, do placu muszą prowadzić przynajmniej 3 drogi, teren bitwy obrońcy powinien być "miejski". Gramy 8 tur

gl hf

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dwie wieże

Dwie wieże to misja, która rozegramy w II turze naszej kampanii. Plotka niesie, że w opuszczonych bliźniaczych wieżach niegdyś zamieszkiw...