sobota, 27 października 2018

Tale of seven Gamers! - projekt Halflings Town!
Nastał pewien czas, czas w którym 7 graczy spotyka się na ubitym polu i rywalizuje a właściwie to dopinguje siebie nawzajem aby ukończyć pewien projekt.
Tuż po trzeciej edycji naszego corocznego spotkania i łupania przez cały weekend w Warhammera 5ed, w drodze powrotnej wraz z Tytusem powstał plan aby zgromadzić kilku znanych nam malarzy i hobbystów figurkowych grających i lubujących się w 5 edycji. Każdy z wybrańców miał na celu ukończenie, a mam tu na myśli wyszukanie odpowiednich modeli, skolekcjonowanie ich oraz pomalowanie NA WYSOKI POZIOM całej turniejowej armii na następny Oldhammer Weekend. Podobne projekty były publikowane w starszych White Dwarchach toteż wzorem tej tradycji nasze zawody nazwaliśmy roboczo: Tale of seven Gamers! Ktoś może powiedzieć: hola hola tam było "four Gamers!" no cóż nas jest więcej :)

W moim wypadku padło na armię Halflingów opublikowaną w Citadel Journal 36 i tak oto powstała taka rozpiska.:1. Moot General
- The Ring of Concealement
- Glammyding
- Black Amulet
200p.

2. Chuck Wagon
- Bimbo's Book
100p.

3. Master Chef
- Crown of Command
90p.

4. Hero
- Giant Swan
- Gnar70p.

5. 2x Thieves
30p.

6. Wizard
- dispel scroll
120p.

7. Wizard
95p.

8. 2x Treeman
560p.

9. 20x Pantry Guards
- Light armour
- Shields
- Great Weapon
140p.

10. 2x Crazy Cooks
60p.

11. 5x Swan Riders
100p.

12. 20x Poaches
90p.

13. 10x Poaches
45p.

14. 10x Poaches
45p.

15. 5x Hot Pot
250p.


I to tyle...początkowo miałem zamysł aby wstawić jak najwięcej Hot Potów i wyszła mi liczba 11 sztuk ale po namyśle oraz ilości łuczników jaką bym musiał zmalować dość szybko zawiesiłem ten pomysł i wyszło coś takiego. Nadal jest to dość robocza rozpiska ale już powoli coś tam się klaruje.

Podzieliliśmy także nasze zawody na kwartalne etapy aby można było lepiej zarządzać czasem oraz się motywować. Dlatego też w moim wypadku pierwszym etapem będzie wyrzeźbienie potrzebnych mi modeli oraz pomalowaniu tych kilku starych Halflingów, które pałętają mi się po warsztacie. Prace już powoli poszły do przodu a poniżej zamieszczam kilka ulepionych/zmalowanych pacynek. Wyszło mi także, że absolutnym minimum jakie muszę własnoręcznie ulepić to 15 sztuk halflingów tak aby nie były na stole klonami... Potem czeka mnie kolejna decyzja, figurki te odlewać w żywicy czy poszukać kogoś a raczej jakiejś firmy, która pokusi się o skopiowanie ich w metalu? No cóż tą decyzję odwlekę jeszcze w czasie aż do czasu powstania tych w/w pierwowzorów.Dodam jeszcze, że osoby biorące udział w naszym chellengu wybrały bardzo fajne projekty a są to:
- Tytus - armia goblinów oparta na alternatywnych wzorach - https://gameoftravel.com
- Janek - Chaos - https://zgielk.blogspot.com
- Spazo - Dwarfy - https://spazo1983.blogspot.com
- Jarek - Chaos
- Maks - Dogs of War
- Piotrek - Chaos Dwarfy - http://hero-hammer.blogspot.comBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dwie wieże

Dwie wieże to misja, która rozegramy w II turze naszej kampanii. Plotka niesie, że w opuszczonych bliźniaczych wieżach niegdyś zamieszkiw...